www.mikroregionchrudimsko.cz
Vítejte na stránkách Mikroregionu Chrudimsko Členské obce Mikroregionu Chrudimsko
Drobečková navigace

Úvod > Turistika > Turistické zajímavosti - původní

Turistické zajímavosti

Města a obce mikroregionu nabízejí svým občanům i návštěvníkům poměrně pestrou škálu možností v oblasti kultury, sportu a využití volného času. Celá oblast je rovněž vyhledávaným místem pro strávení příjemné dovolené nebo výletu či pro pouhou relaxaci.

 

Jižní část mikroregionu se nachází v Chráněné krajinné oblasti Železné hory, vyhlášené v roce 1991, jenž tvoří severozápadní výběžek Českomoravské vrchoviny. Mikroregion je tedy jakousi vstupní branou do tohoto ekologicky a krajinářsky hodnotného území. Železné hory sice nepatří mezi nejvyšší v rámci České republiky, ale rozhodně je lze řadit mezi nejrozmanitější a nejpoutavější. Návštěvníkům je tu k dispozici síť turistických, cyklistických, naučných a vlastivědných stezek. Je zde rovněž mnoho přírodních památek (např. Habrov, Farář, Na Skalách, Boušovka, Hrobka), přírodních rezervací (Krkanka, Strádovské Peklo) a kulturních památek (kostel sv. Bartoloměje). V Chrudimi a v Chrasti se nachází městské památkové zóny.

 

Zcela nezastupitelnou funkci při rozvoji cestovního ruchu mají také historické památky a různé kulturní a společenské akce. Dále je nutné zmínit, že oblast mikroregionu je také cílovým místem z hlediska tzv. „víkendové rekreace“. Tvoří rekreační zázemí nejen pro obyvatele Chrudimi, ale i nedaleké pardubicko-hradecké aglomerace. K tomuto účelu slouží velké množství rekreačních objektů (chat, chalup).

Mikroregion Chrudimsko má i silné sportovní zázemí. Milovníci zdravého pohybu zde najdou vhodné podmínky pro aktivity všeho druhu.

 

9. 6. Stanislava

Zítra: Gita

Návštěvnost stránek

253798
Mikroregion Chrudimsko