www.mikroregionchrudimsko.cz
Vítejte na stránkách Mikroregionu Chrudimsko Členské obce Mikroregionu Chrudimsko
Drobečková navigace

Úvod > Turistika > Turistické zajímavosti - původní

Turistické zajímavosti

Města a obce mikroregionu nabízejí svým občanům i návštěvníkům poměrně pestrou škálu možností v oblasti kultury, sportu a využití volného času. Celá oblast je rovněž vyhledávaným místem pro strávení příjemné dovolené nebo výletu či pro pouhou relaxaci.

 

Jižní část mikroregionu se nachází v Chráněné krajinné oblasti Železné hory, vyhlášené v roce 1991, jenž tvoří severozápadní výběžek Českomoravské vrchoviny. Mikroregion je tedy jakousi vstupní branou do tohoto ekologicky a krajinářsky hodnotného území. Železné hory sice nepatří mezi nejvyšší v rámci České republiky, ale rozhodně je lze řadit mezi nejrozmanitější a nejpoutavější. Návštěvníkům je tu k dispozici síť turistických, cyklistických, naučných a vlastivědných stezek. Je zde rovněž mnoho přírodních památek (např. Habrov, Farář, Na Skalách, Boušovka, Hrobka), přírodních rezervací (Krkanka, Strádovské Peklo) a kulturních památek (kostel sv. Bartoloměje). V Chrudimi a v Chrasti se nachází městské památkové zóny.

 

Zcela nezastupitelnou funkci při rozvoji cestovního ruchu mají také historické památky a různé kulturní a společenské akce. Dále je nutné zmínit, že oblast mikroregionu je také cílovým místem z hlediska tzv. „víkendové rekreace“. Tvoří rekreační zázemí nejen pro obyvatele Chrudimi, ale i nedaleké pardubicko-hradecké aglomerace. K tomuto účelu slouží velké množství rekreačních objektů (chat, chalup).

Mikroregion Chrudimsko má i silné sportovní zázemí. Milovníci zdravého pohybu zde najdou vhodné podmínky pro aktivity všeho druhu.

 

Vyhledat v textu

21. 3. Radek

Zítra: Leona

Jednání VH Mikroregionu  Chrudimsko

Ve čtvrtek 13.12.2018 se koná valná hromada Mikroregionu Chrudimsko

Program VH

Program CSS

Plná moc

 .......................................

Schválený rozpočet na rok 2019

Střednědobý výhled rozpočtu na r. 2020-2022

 Členské příspěvky na rok 2019

Projekt "Podpora meziobecní spolupráce"

 Mikroregion Chrudimsko se zapojil do projektu Svazu měst a obcí - "Podpora meziobecní spolupráce". Projekt je plně hrazený ze zdrojů OP LZZ a bude realizován do 31.5.2015 (viz příloha)

Mikroregion_Chrudimsko_se_zapojil_do_projektu_Svazu_měst_a_obcí.pdf (154,6KB, .pdf)

Strategie území ORP Chrudim 2015 - 2024

Strategie území správního obvodu ORP Chrudim v oblasti předškolní výchovy a základního školství, sociálních služeb, odpadového hospodářství a cestovního ruchu. Dokument je zpracován na období 2015 - 2024.

Strategie území ORP Chrudim

DOKUMENTY KE STAŽENÍ

www.navstevnik.cz

www.borovice.cz

Návštěvnost stránek

176238
Mikroregion Chrudimsko